Požár průmyslové objekty Chlumec

Dne 11. 12. 2017 v 17:45 byl vyhlášen poplach na  požár průmyslových objektů v  Chlumci. Jednotka SDH Chlumec na místo zásahu vyjela s CAS 20 Tatra v  počtu 5+1 a  dopravním automobilem Volkswagen v  počtu 2+1. Po  příjezdu na  místo zásahu se jednotka spojila s velitelem zásahu HZS Ústeckého kraje ze stanice Všebořice, který řídil a koordinoval veškeré záchranné a likvidační práce všech jednotek na místě zásahu. U naší jednotky rozhodl o  použití dýchací techniky u  tří našich členů. Ostatní naši členové zajišťovali doplňování vody pro všechny zasahující hasiče z hydrantu u nedaleké kotelny ve Stradovské ulici. Další naši hasiči, kteří postupně přicházeli do zbrojnice, zajištovali občerstvení. Zejména přípravu horkého čaje do várnic, které jsme dopravili na  místo požářiště pro zasahující hasiče. Kolem 23:00  hod. byla chlumecká jednotka pověřena rozebíráním střechy za  pomoci 4  nastavovacích žebříků a 2 trhacích háků s použitím zavodněného proudu pro ochlazování střechy. V 01:30 hod. byla chlumecká jednotka pověřena velitelem zásahu dohledem na požářišti. Ve 02:45 došlo k zahoření střechy v zadní části garáže. Velitel chlumecké jednotky požádal operační středisko o další síly a prostředky z  důvodu rychlého opětovného rozšíření požáru. Postupným dalším rozebíráním složitě členité a několikrát vrstvené střechy, a postupným hašením skrytých ohnisek se podařilo požár zlikvidovat, ale až druhý den dopoledne v 10:00 hod. Do 16:50 byla držena pohotovost na naší zbrojnici a prováděna pravidelná kontrola místa události. Na  místě této události zasahovalo 6 jednotek (HZS ze stanice Všebořice, HZS SŽDC Ústí nad Labem a  JSDH Chlumec, Telnice, Chabařovice a Libouchec), včetně Policie ČR.

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek