Školení - Instrukční metodické zaměstnání

Dne 20. - 22. 5. 2015 se konala na Sněžníku (okr. Děčín) odborná příprava v podobě Instrukčního metodického zaměstnání (IMZ), jehož součástí je příprava k prodloužení platnosti odborné způsobilosti velitelů družstev a velitelů jednotek SDH obcí. Organizátorem školení byl Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje. Tohoto školení se zúčastňují velitelé jednotek a družstev hasičských sborů. Za náš sbor se této odborné přípravy zúčastnil velitel jednotky Petr Vaculík a velitelé družstva Pavel Sokolík a Radek Třeštík. Obsah a náplň kurzu jsou stanoveny učebními osnovami vydanými Ministerstvem vnitra – generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Během tohoto školení se školí různá témata jako např. povodně, ochrana obyvatelstva, spojení, nasazení sil a prostředků za mimořádných událostí, spolupráce mezi různými jednotkami, zejména při zásazích, prevence, ale také prezentace nového materiálu od různých firem. Školení je zakončeno závěrečným testem z odborné způsobilosti velitelů.

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek