Soutěž "O Floriánovu putýnku" XXVI. ročník

Dne 9. 5. 2015 proběhl XXVI. ročník soutěže "O Floriánovu putýnku", pořádanou naším sborem. Soutěžní klání mezi hasičskými sbory proběhlo na tradičním místě mezi fotbalovým hřištěm a rybníkem v Chlumci. Na start se postavilo devět družstev z hasičských sborů z Chlumce, Mojžíře, Telnice, Libouchce, Velkého Chvojna, Božtěšic a Reinhardtsgrimmy (SRN). Na start se postavilo více družstev z jednotlivých sborů i družstva složená z žen. Sešli jsme se v hojném počtu cca. 80 hasičů a rozhodčích. Díky příznivému počasí, které se v ranních hodinách umoudřilo, přišlo mnoho diváků zpříjemnit si krásné sobotní dopoledne. Samotná soutěž dopadla organizačně velmi dobře i za přispění velmi pěkného zázemí takzvané „Maríny“. Touto cestou děkujeme provozovatelům za její zapůjčení.

V samotné soutěži se umístila družstva takto: po šesti letech skončil putovní pohár v rukách našeho sboru, tedy 1. místo SDH Chlumec ve složení - Martin Mikeš, Pavel Sokolík, Radek Třeštík, Daniel Krč, Miroslav Suchý a Jan Mauritz. 2. místo Velké Chvojno a na 3. místě se umístili jako v loňském ročníku, naši kolegové a kamarádi z německé obce Reinhardtsgrimma. Na závěrečném nástupu, po vyhlášení umístění a předání cen, které předával velitel Sboru dobrovolných hasičů Chlumce p. Petr Vaculík, poděkoval překladatelce paní Janě Zemanové, rozhodčím z Tělovýchovné jednoty, Trampské unie, Autoklubu až po Okresní sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Dále poděkoval Městu Chlumec za podporu při pořádání této akce a všem sborům za účast na dvacátém šestém ročníku této soutěže. Rozchodem ze závěrečného nástupu pro nás jako pořádající sbor soutěž zdaleka nekončí. Provedli jsme úklid trati a prostoru startu, odvezli jsme spoustu odpadků a veškerého materiálu zpět na základnu a materiál připravili k dalšímu použití. Následně po tak náročném dni už nás čekalo jen to příjemnější. Posezení a občerstvení, společně s našimi hosty z Německa, kteří nás při této příležitosti oficiálně pozvali na jejich oslavy 145 let založení hasičského sboru, konané 11. – 13. září 2015.

Ostatní

Školení - Instrukční metodické zaměstnání

Dne 20. - 22. 5. 2015 se konala na Sněžníku (okr. Děčín) odborná příprava v podobě Instrukčního metodického zaměstnání (IMZ), jehož součástí je příprava k prodloužení platnosti odborné způsobilosti velitelů družstev a velitelů jednotek SDH obcí. Organizátorem školení byl Hasičský záchranný sbor...
Celý článek

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek