Ucpaná vodoteč v Chlumci

Dne 15.4. 2015 jednotka vyjela dopravním automobilem (DA) Transportér mezi garáže za hasičskou zbrojnicí, kde byla ucpaná vodoteč. Za pomoci trhacích háků byl proveden průraz ucpaného potrubí a uvolněn průtok vody.

Akce

Návštěva Mikuláše, čerta a anděla

Nabízíme Vám jako každy rok, návštěvu Mikuláše, čerta a anděla u Vás.... Pokud budete chtít jejich návštěvu objednat, domluvte se na telefonním čísle 604 124 364 nebo osobně v Kadeřnictví Jana na „3. etapě“ v ulici Zalužanská.   Pouze v katastru CHLUMEC 
Celý článek

Dětský den

V neděli dne 31. 5. 2015 jsme se zúčastnili dětského dne. Společně s ostatními zájmovými organizacemi jsme zajistili v místě školního hřiště v Chlumci dvě stanoviště, shazování plechovek za pomoci přenosné hasící stříkačky „džberovky" a rozhazování hadic na cíl.
Celý článek

Pochoduje celá rodina - 36. ročník

Dne 23. 5. 2015 se konal 36. ročník tradičního pochodu „Pochoduje celá rodina“ Na této akci se mimo jiné, také tradičně podílel Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci, zabezpečením stanoviště, tentokrát v obci Varvažov na parkovišti u silnice č. 13. Chlumecký sbor zajišťoval tradiční soutěžní...
Celý článek

Soutěž "O Floriánovu putýnku" XXVI. ročník

Dne 9. 5. 2015 proběhl XXVI. ročník soutěže "O Floriánovu putýnku", pořádanou naším sborem. Soutěžní klání mezi hasičskými sbory proběhlo na tradičním místě mezi fotbalovým hřištěm a rybníkem v Chlumci. Na start se postavilo devět družstev z hasičských sborů z Chlumce, Mojžíře, Telnice, Libouchce,...
Celý článek

Pálení čarodějnic

Dne 30. 4. 2015 vedle hasičské zbrojnice proběhlo tradiční pálení čarodějnic. Část vojenského stanu jsme rozbalili před touto akcí, protože počasí bylo nestálé. Přišla spousta chlumeckých obyvatel a jejich přátelé. Protože jsme hranici dobře připravili i s krásnou čarodějnicí, byla zapálená bez...
Celý článek

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek