Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde za pomoci jednoho proudu a následného „rozhrabání“ balíku byl požár uhašen.

Dne 14. 7. 2010 v 16,50 hod. jsme byli svoláni prostřednictvím sirény a mobilních telefonů k výjezdu. Jednalo se o dopravní nehodu nedaleko obce Libouchec, kde mělo dojít i k požáru přerostlé travní plochy v důsledku této nehody. Operační důstojník nám po ohlášení přes radiostanici sdělil, že není potřeba na místo události vyjíždět, protože síly a prostředky na místě již stačily k zamezení šíření požáru.

Dne 7.8 2010 jsme se podíleli na pracích při ničivých lokálních povodních, které zasáhly Liberecký a Ústecký kraj. Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Chlumec vyjela poprvé již v dopoledních hodinách do obce Střižovice, kde pomáhala zmírňovat zaplavení domů v obci, za pomoci ponorných čerpadel a dále různými přehrazeními směrovat vodu od obydlí. Práce byla ztížena hustým trvalým deštěm a z větší části marným bojem s neustále přitékajícím silným proudem vody. Po návratu do hasičské zbrojnice v Chlumci, jsme byli vyzváni Operačním střediskem HZS Ústeckého kraje o setrvání v pohotovosti na zbrojnici. Po krátké době jsme opět vyjeli, tentokrát do Ústí nad Labem do městské části - obvod Střekov, pomoci Jednotce dobrovolných hasičů z Mojžíře, která zde již zasahovala. Také se jednalo o valící se vodu ze strání do Labského údolí přes zahrady a rodinné domy. V tomto místě se hlavní proud vody svedl na asfaltovou komunikaci, odkud dál tekl do řeky Labe. Na zpáteční cestě na základnu, jsme byli opět staženi, tentokrát do Velkého Března, kde se rozvodnil potok protékající centrem obce, který přinášel velké množství různých naplavenin, klád a padlých stromů. Hrozilo ucpání koryta a rozlití vody do okolí a mohlo dojít k velkým škodám na majetku. Členové Chlumeckého hasičského sboru odjeli zpět na základnu v pozdních odpoledních hodinách zcela vyčerpáni po celodenním nasazení.

 Dne 19. 8. 2010 v 9,30 hod. jsme byli svoláni prostřednictvím poplachových sirén k výjezdu. Po spojení přes radiostanici s operačním důstojníkem krajského operačního střediska, bylo oznámeno, že se jedná o požár Domu s pečovatelskou službou pro seniory v Chabařovicích. Po příjezdu na místo události jsme zjistili, že se jedná o prověřovací cvičení IZS. Od velitele zásahu jsme dostali úkol vyvádět osoby z hořící budovy za pomoci dýchacích přístrojů Saturn, které jsme před třemi týdny nechali projít revizí a novým nástřikem lahví u odborné firmy. Na tomto prověřovacím cvičení se podílela jednotka HZS ze stanice Ústí nad Labem - Všebořice, HZS ze stanice Teplice a SDH Chlumec. SDH Chabařovice nevyjel z důvodu chybějícího řidiče - strojníka. Není to nic mimořádného, protože cvičení probíhalo ve všední den dopoledne.

  

Za SDH Chlumec

Radek Třeštík

 

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek