Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.

     Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na letošní rok, že požádá Sbor dobrovolných hasičů Chlumec o zajištění zahájení hry Plamen pro  tento rok. Každá tato akce je pro náš sbor velkou výzvou. Veškeré zajištění bezproblémového chodu soutěže i její vlastní příprava jsou velmi náročné na čas, síly i finanční prostředky. 

   Proto velké díky patří  Obci Chlumec za poskytnutí finančních prostředků na občerstvení účastníků soutěže a všem členům  SDH Chlumec, kteří se podíleli na přípravě stravy a pitného režimu, dále patří dík jako celku  SDH Chlumec a OSH Ústí nad Labem za přípravu disciplín a bezproblémovou organizaci. Samozřejmě také díky i všem rozhodčím, bez kterých by soutěž proběhnout nemohla.

     Podařilo se nám tuto soutěž velmi dobře zajistit  i přes nepřízeň počasí. Proto jsme se sešli už v 6,00 hodin na trati, kde jsme se rozhodovali, jestli závod vzhledem  chladnému počasí a silnému dešti nezrušíme. Po jedné hodině a kontrole trati se počasí ustálilo, proto jsme se rozhodli, že  závod uskutečníme. Je to vždy závažné a zodpovědné rozhodování s ohledem na bezpečnost a zdraví dětí. Proto jsme museli zčásti improvizovat, postavit velký vojenský stan a také zrušit několik disciplín, které se nedaly provést s ohledem na bezpečnost soutěžících děti. Teplý čaj, který byl zajištěn, byl samozřejmostí.  Samotná soutěž začala v 9,00 hodin a skončila ve 13,00 hodin. Každý sbor , který odsoutěžil mohl hned odjet domů a výsledky soutěže byly následně  zveřejněny na stránkách OSH.  

     .

     I když nám letos počasí vůbec nepřálo, tak se sešel velký počet soutěžících, cca 200 dětí. V kategorii mladší soutěžilo celkem 10 SDH, v kategorii starší 10 SDH, v kategorii dorost - 2 družstva - dorostenky a 3 jednotlivci.

Na trati si mohli vyzkoušet základy topografie, uzlování, první pomoc, požární ochranu,  překonání překážek v terénu a jiné discipliny. 

 

Bližší informace o výsledcích soutěže najdete na stránkách OSH Ústí nad Labem a to konkrétně na

 

www.oshusti.estranky.cz/clanky/usek-mladeze/zpv-2011.html

                                                                                      

 

                                                                                     Za SDH Chlumec

                                                                                          Radek Třeštík

Články

140. výročí založení SDH Chlumec

Sbor dobrovolných hasičů v Chlumci byl založen v roce 1879, letos tedy slavíme 140. výročí založení našeho sboru. Při této příležitosti vás zveme na oslavy tohoto výročí, které se konají v sobotu 22. června od 12 hodin na náměstí v Chlumci s doprovodným kulturním programem, ukázkou hasičských...
Celý článek

Cvičení - První pomoc

Dne 17. 12. 2017 se členové jednotky zúčastnili zdravotnického cvičení se zdravotnickým spolkem Medic. Naši členové byli se cvičením velmi spokojeni, a proto jsme se domluvili se spolkem Medic na další spolupráci, zejména školení našich členů ve zdravotnické první pomoci.
Celý článek

Reinshardtsgrimma 17.9.2011

Dne 17.9. 2011 jsme přijali  pozvání našich německých kolegů a kamarádů a navštívili je v jejich obci Reinshardtsgrimma. Obec leží nedaleko města Drážďan.Na jaře tohoto roku byli na přátelské návštěvě u nás oni, proto jsme také milerádi přijali jejich pozvání. Po ranním přivítání v jejich...
Celý článek

Zahájení Plamene 8.10.2011

Dne 8.10. 2011  se uskutečnila u Chlumeckého rybníka dětská soutěž „Zahájení Plamene“. Sešly se zde kolektivy  mladých hasičů okresu Ústí nad Labem, aby zde branným závodem zahájily hru Plamen pro rok 2011-2012.      Rada mládeže se usnesla při plánování akcí na...
Celý článek

Zásahy 2010 srpen

Dne 12.08.2010 v 18:45 hod. jsme byli svoláni k výjezdu. Jednalo se o zaplavení části obce Libouchec, způsobené silným přívalovým deštěm, který zasáhl náš okres Ústí nad Labem i okres Děčín. Dobrovolné a profesionální jednotky hasičů zasahovaly od obce Petrovice, Tisá, Libouchec, Jílové u...
Celý článek

Z bloku dobrovolných hasičů

Dne 20. 7. 2010 v 16,45 hod. člen Sboru dobrovolných hasičů Chlumec František Svoboda, svolal jednotku k výjezdu, protože si všiml, že na poli před obcí Žandov hoří a doutná válcovitý balík slámy. Po oznámení této události operačnímu středisku prostřednictvím radiostanice, jsme vyjeli na místo, kde...
Celý článek